تبلیغات
ایدز
عنوان : چگونگی پیشرفت عفونت

افرادی که به HIV مبتلا شده باشند در ابتدا هیچ نشانه ای درخود نمی بینند، با این وجود دو یا شش هفته پس از آلودگی علائمی خاص در جسم فرد مبتلا پدید میاید که میتوان آنرا با بیماری گریپ اشتباه گرفت. نشانه های اولیه بیماری تب، دردهای شدید عضلانی و سردردهای شدید است و گاه نیز فرد دچار خستگی مفرط میشود که این خستگی ممکن است تا چندین روز ادامه یابد. نکته مبهم آنست که تمامی علائم اولیه پس از چند روز ویا چند هفته ناپدید میشوند. در این مرحله ممکن است حتی با وجود ویروس ایدز آزمایش بعمل آمده از بیمار منفی باشد. علت پنهان ماندن ویروس به مدت چند هفته عدم وجود آنتی بادی  و یا مقدار بسیار ضعیف آن درجسم فرد بیمار است. به همین دلیل تکرار آزمایش پس ازچند هفته برای تشخیص صحیح الزامی است.
دومین مرحله بیماری سروپوزیتیویته است. این بدان معناست که آنتی بادیها درجسم فرد مبتلا ساخته شده اند اما جسم هیچ نوع علامت بالینی (خاصه بیماری) از خود بروز نمیدهد. دراین مرحله فرد مبتلا که کاملا" سالم بنظر میرسد ناقل HIV بوده و از طریق روابط جنسی و یا اهدای خون این بیماری را به دیگران منتقل خواهد کرد.
درنزد افراد سروپوزیتیو یا ناقل ویروس ایدز سومین مرحله یعنی عفونت عمومی جسم پس از چندین ماه یا چندین سال بروز میکند. میانگین این دوره را میتوان به سی ماه تخمین زد. شخص در این مرحله از تورم شدید لوزتین بطور مداوم رنج میبرد ،به این مرحله آدئوپاتی مزمن گفته میشود.البته علائم پاتولوژیک دیگری نیز میتواند بروز کند.
سپس با تضعیف شدید سیستم دفاعی علائم بالینی نیز خودرا نشان میدهند، از جمله عفونت دهان بوسیله نوعی قارچ، تب، کاهش وزن بدن، ضعف عمومی جسم ، اسهال مزمن.         
درنهایت ضعف سیستم دفاعی شدت می یابد تا حدی که بیماریهای فرصت طلب به جسم فرد هجوم میبرند. عوامل بیماری زایی که بروز میکنند ممکن است از قبل در ارگانیسم وجود داشته اما بدلیل وجود سیستم دفاعی فرصت رشد وابراز خود را نداشته اند. این مرحله نهایی بیماری ایدز است.


آخرین بروز رسانی :

تعداد بازدیدهای امروز :
تعداد بازدیدهای این ماه :
تعداد بازدیدهای ماه گذشته :
تعداد بازدید های کل :
CopyRight 2012
All rights Reserved Aids Info
Design By TAMO
Master : Golnar jiya
Admin : Hooman jiya