تبلیغات
ایدز
عنوان : اولین مرحله ی آلودگی
گفته شد که  ارگانیسم  انسان جهت  مبارزه   با  آنتی ژنهای  ویروس   ایدزآنتی بادیهایی که برضد آنها هستند میسازد. همین آنتی بادیهای ایدز هستند که پزشکان را از وجود آنها آگاه میسازد. اگر شخصی برای مدتی در همین دوره باقی بماند فقط از طریق آزمایش ایدز میتواند از وجود آن مطلع شود زیرا بجز خستگی شدید و گاه حالتی نظیر گریپ در دو هفته اول که اغلبنادیده گرفته میشود شخص کاملا" سالم بنظر میرسد. افراد آلوده بهHIVمیتوانند در میان ماباشند این حالت میتواند سالها ادامه یابد و شخص مبتلا با وجود آلودگی به  HIV خود را کاملا" سالم احساس کند و گاه دوره آن کوتاه است و فقط  به چند ماه خلاصه میشود.
ضروری است افرادی که روابط جنسی بدون رعایت اصول بهداشتی (عدم استفاده از کاندوم) ایجاد مینمایند و یا به تزریق مواد مخدر مبادرت مینمایند جهت گذراندن تست ایدز به پزشک مراجعه نمایند تا بدین ترتیب از سلامتی خود آگاه شده و از آلوده کردن ناخود آگاه اطرافیان اجتناب ورزند. افراد ناقل  HIV هیچ اجباری و دلیلی برای توقف فعالیتهای جسمی خود ندارند، آنها میتوانند مشغول به کار باشند و حتی فعالیتهای ورزشی انجام دهند.
هیچ نوع فعالیت جسمی در تسریع بیماری تاثیر نمیگذارد.  در صورتیکه سیستم دفاعی بدن فعالیت خود را ازدست نداده باشد فرد ناقل HIV هیچ مشکل جسمانی خاصی نخواهد داشت .
ماجیک جانسون بسکتبالیست معروف امریکایی با وجود سرو پوزیتیویته تا به لحظه ای که سیستم دفاعی ارگانیسمش را ازدست نداده بودبه کارهای ورزشی خود ادامه داد و در مسابقات شرکت مینمود.
اگر کودکی ناقل ویروس ایدز باشد نمیبایست مانع شرکت او در کارهای گروهی با دیگر کودکان گردید. او میباید مانند همیشه به فعالیتهای آموزشی ادامه دهد. درصورتی باید مانع فعالیت کودک گردید که علائم کلینیکی چون تب و یاعفونت در او پدیدار شوند که در این صورت باید وی را جهت مداوا بستری نمود. مسئولین آموزشگاهی که کودک در آن درس میخواند میباید از بیماری کودک آگاهی داشته باشند تا در صورت پدید آمدن خراشیدگی و ایجاد زخم آنها را سریعا" با رعایت کامل لصول بهداشتی (پوشیدن دستکش طبی) شستشو داده و پانسمان نمایند.
ابتلای به ایدز فقط از طریق رابطه نامشروع پیش نمیاید بلکه از تزریق خون آلوده به HIV و یا زاده شدن از یک مادر مبتلا به ایدز و همینطورعدم رعایت اصول بهداشتی به هنگام تزریق خون میتوانند آنرا انتقال دهند، درنتیجه نباید به افراد آلوده به  HIV با دیده منفی و بدخواهانه نگریست.
درحالت آلوده بودن با  HIV نیز درمانهای ویژه ای متداول است که جهت توقف آلوده ساختن سلولهای دفاعی دیگر بوسیله  HIV  صورت میگیرد. بدین ترتیب ورود به مرحله نهایی که بیماری ایدز است کند شده و عمر فرد مبتلا افزایش مییابد.
درهرصورت رسیدن به مرحله نهایی یعنی بیماری ایدز که علائم کلینیکی در آن مشهود میباشد اجتناب ناپذیر است.

آخرین بروز رسانی :

تعداد بازدیدهای امروز :
تعداد بازدیدهای این ماه :
تعداد بازدیدهای ماه گذشته :
تعداد بازدید های کل :
CopyRight 2012
All rights Reserved Aids Info
Design By TAMO
Master : Golnar jiya
Admin : Hooman jiya